Wczytuję dane...

Tuleje wciskane/wciągane

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo rozbudowany asortyment elementów o różnej średnicy wewnętrznej i zewnętrznej oraz szerokości, przeznaczonych do osadzania łożysk tocznych z otworem stożkowym na wałach maszyn. Nasze wyroby przygotowane są do stosowania w bardzo szerokim zakresie temperatur – od -200 do aż +280°C, koniecznie trzeba również podkreślić, że nie wymagają konserwacji i smarowania.

Tuleje wciskane do mocowania łożysk tocznych

Tuleje wciskane z przedrostkiem AH i AHX to elementy w wariancie standardowym, natomiast te oznaczone jako AOH zaprojektowane zostały specjalnie pod kątem metody wtrysku olejowego – rowki rozprowadzające znajdują się wówczas na powierzchni zewnętrznej oraz bezpośrednio w otworze.

Artykuły wciskane są rozcięte i nadają są do montażu na wałach metrycznych – umieszcza się je pomiędzy czopem, a łożyskiem tocznym, muszą przy tym koniecznie przylegać do nieruchomego elementu, np. kołnierza. Zbieżność stożka tulei wciskanych wynosi 1:12 lub 1:30.

W przypadku elementów o większych rozmiarach, kanały olejowe występują po stronie gwintowanej.

Warto pamiętać, że do ustalenia położenia produktów na wale niezbędna jest odpowiednia nakrętka bądź płyta dociskowa – elementy te należy zamówić osobno.

Tuleje wciągane do mocowania łożysk tocznych

Tuleje wciągane stosowane są dużo częściej niż opisane wyżej elementy wciskane, choćby z uwagi na znacznie łatwiejszy montaż. Elementy wciągane nadają się do montażu łożysk tocznych nie tylko na wale metrycznym, lecz również na wale gładkim. Wersja podstawowa oznaczana jest przedrostkiem H, a wersja opracowana dla metody wtrysku olejowego jako OH.

W zakres dostawy wchodzi także nakrętka łożyskowa i odpowiedni element zabezpieczający – nie trzeba zamawiać ich osobno. W przypadku artykułów wciąganych o mniejszych rozmiarach do zabezpieczania stosuje się podkładkę, natomiast w przypadku produktów o większych średnicach specjalną blaszkę kształtową. Ustalenie pozycji wyrobów wciąganych na wale nie wymaga zastosowania dodatkowych komponentów. Zbieżność stożka to 1:12.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów